Savo veiklą Vilniaus medicinos draugija tęsia jau trečią šimtmetį.
Draugija gvildena visuotines medicinos, mokslo, medicinos istorijos ir etikos problemas, reguliariai rengia konferencijas susirinkimus posėdžius, dalyvauja Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto veikloje, turi nuopelnų Vilniaus medicinai ir visai šaliai, tebėra istorinė kultūros institucija.
Minėtini svarbiausi ir įsimintiniausi Vilniaus medicinos draugijos posėdžiai, susirinkimai, konferencijos, knygų pristatymai, sukakčių minėjimai, pranešimai ir darbai, vykę nuo 2005 m.
Nuo 1977 m. Draugijos pirmininko prof. S. Pavilonio siūlymu įsteigta Vilniaus medicinos draugijos premija už geriausią mokslo darbą, įdiegtą į praktiką. Darbai premijai gauti pateikiami kasmet iki lapkričio 15 d., pristant 1 puslapio darbo anotaciją ir draugijos rekomendaciją. Iki 2016 m. premijai gauti pateikti 122 darbai, įteikta 40 premijų ir Vilniaus grafikės Ramunės Vėliuvienės sukurti diplomai.
Premijos ir diplomai už geriausią mokslo darbą, įdiegtą į praktiką 2005–2023 m. įteikti:
- 2023 m. Dr. Mantui Radzevičiui, už darbą “Piktybinių plazminių ląstelių imunofenotipavimo svarba diagnozuojant dauginę mielomą, vertinant gydymo efektyvumą ir prognozę“, teikė Lietuvos laboratorinės medicinos draugija
2022 m. Prof. dr Vygandui Rutkūnui, Darbo bendrautoriai: dr. A. Gedrimienė, I. Gendvilienė, J. Pletkus, R. Borusevičius, L. Auškalnis, J. Dirsė, V. Bilius už darbą „ Tiksli skaitmeninė dantų implantacija ir protezavimas“. Teikė LR Odontologų rūmai ir Lietuvos odontologų ortopedų draugija (nugalėtojas)
- 2021 m. Ievai Jūrai Paulavičienei už darbą „Motinos pieno maistinių medžiagų koncentracijos pokyčiai po gimdymo ir veiksniai bei procedūros, turintys įtakos jo sudėčiai“ (nominuota Vilniaus pediatrų draugijos)
2020 m. Mariui Kurminui – už darbą „Išeminio insulto gydymo mechanine trombektomija rezultatų ir jiems poveikį darančių veiksnių tyrimas” (nominuotas Vilniaus krašto neurologų draugijos)
2019 m. Jaroslavui Tumui už darbą „Kasos ir periampulinių navikų, imunomoduliacijos ir operacinio gydymo įtaka ligonio medžiagų apykaitai, sisteminiam uždegiminiam atsakui ir gydymo išeitims“
2018 m. Dr. Virginijai Paliulytei už darbą „Gimdos morfologinių parametrų ultragarsinis vertinimas laikotarpiu po gimdymo ir jų sąsajos su moters ir naujagimio sveikatos rodikliais“
- 2017 m. R. Almonaitienei už darbą „Lietuvių vaikų veido, žandikaulių ir dantų raida (Vilniaus miesto 4-16 metų vaikų duomenys).
- 2016 m. A. Karpavičiui už darbą „Uždegimo žymenų reikšmė ankstyvam ūminio pankreatito eigos prognozavimui: perspektyvinio daugiacentrio kohortinio tyrimo rezultatai“.
- 2015 m. G. Kvedarui už darbą ,,Trijų kraujotakos sumažinimo metodų palyginimas atliekant planinį cementinį kelio sąnario endoprotezavimą“.
- 2014 m. I. Ivaškevičienei už darbą ,,Vaikų rotavirusinės infekcijos (RVI) molekulinės epidemiologijos ir klinikos paralelės”.
- 2013 m. Ž. Čiuladaitei, E. Preikšaitienei, J. Kasnauskienei ir V. Kučinskui už darbą „Intelektinės negalios genetinių priežasčių nustatymas taikant vektorinės lyginamosios genomo hibridizacijos metodą“.
- 2012 m. M. Janeliūnienei už darbą „Sergančiųjų ūmine leukemija aberantinių fenotipų ir dauginio atsparumo vaistams nustatymas ir svarba vertinant minimalios liekamosios ligos dinamiką“.
- 2011 m. T. Janušauskui už darbą „Pilvinės aortos aneurizmų chirurginio gydymo rezultatai: gretutinių ligų ir demografinių bei chirurginių veiksnių įtaka ir vertinimas“.
- 2010 m. V. Mikštienei, A. Utkui, J. Kasnauskienei ir V. Kučinskui už darbą „Paveldimo neurosensorinio kurtumo diagnostika molekuliniais genetiniais metodais“.
- 2009 m. G. Drąsutienei už darbą „Akušerijos ir ginekologijos praktikos vadovas“.
- 2008 m. M. Trakymui už darbą „Piktybinių navikų radijo dažnio termoabliacija“.
- 2007 m. V. Triponiui už darbą „Įgimtų kraujagyslių ligų (arba kraujagyslių displazijų) diagnostikos ir gydymo įdiegimas Lietuvoje“.
- 2006 m. Ž. Visockienei už darbą „Kūno sudėties ir metabolinių veiksnių įtaka energijos apykaitai nutukusiems ir antro tipo diabetu sergantiems asmenims“.
- 2005 m. R. Mekienei ir R. Ruzgienei už darbą „Fitoterapija akušerijoje ir ginekologijoje“.
2008 m., minint 100-ąsias įžymaus Lietuvos higienisto ir Vilniaus medicinos draugijos veikėjo, Vilniaus universiteto profesoriaus Vlado Kviklio metines, jo sūnaus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docento Gedimino Kviklio iniciatyva, įsteigta premija ir diplomas už geriausią higienisto mokslo darbą. Iki 2016 m. įteikti devyni diplomai ir premijos.
Prof. Vlado Kviklio atminimo premijos ir vardiniai diplomai 2008–2023 m. įteikti:
- 2023 m. Ramunė Marijai Stasiūnaitienei už darbą ,,Radiacinės saugos priežiūros sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas Lietuvoje”
2022 m. Romai Bartkevičiūtei už darbą „Lietuvos gyventojų mitybos tyrimai ir jų kitimo tendencijų nustatymas”
2021 m. Astai Razmienei už darbą „Rizikos veiksnių poveikio sveikatai vertinimas, stebėsena ir prevencija“
2020 m. Ginretai Megelinskienėei – už darbą „Ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų valdymas – teorija ir praktika“
2019 m. Reginai Burbienei už darbą „Kosmetikos gaminių rimto nepageidaujamo poveikio vertinimas ir rizikos sveikatai valdymo principų sukūrimas ir taikymas visuomenės sveikatos praktikoje“
2018 m. Sauliui Majui už darbą „Cheminių medžiagų ir mišinių, įskaitant biocidinius produktus, keliamos rizikos žmonių sveikatai valdymo principų taikymas visuomenės sveikatos praktikoje“
2017 m. R. J. Pilipavičiui už darbą „ES bendrieji veiksmai “Jūrų transporto keliamų biologinių, cheminių ir radiologinių grėsmių, įskaitant užkrečiamąsias ligas, įtaka sveikatai““.
- 2016 m. M. Urbonui už darbą ,,Elektromagnetinės spinduliuotės poveikio sveikatai prevencijos principų praktinis taikymas“.
- 2015 m. R. Sabaliauskui už darbą ,,Visuomenės sveikatos biurų idėja ir jos įgyvendinimas Lietuvoje“.
- 2014 m. R. Lingienei už darbą „Darbai ir idėjos diegiant kokybės vadybos sistemas visuomenės sveikatos centruose“.
- 2013 m. A. Mastauskui už darbą „Nacionalinės biologinės dozimetrijos laboratorijos jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos citogenetinei analizei ir biologiniam įvertinimui įkūrimas“.
- 2012 m. J. Žiliukienei už darbą „Nematodų lervų koprokultūros auginimas Harada-Mori metodu“.
- 2011 m. K. Žagminui už darbą „Rizikos sveikatai vertinimas ir infekcinių ligų kontrolės gerinimas“.
- 2010 m. G. Šurkienei už darbą „Vaikų ir mokinių sveikatos saugos moksliniai tyrimai“.
- 2009 m. R. Sketerskienei už darbą „Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 6 ir 8 klasių mokinių mokymosi krūvis bei jo sąsaja su sveikata“.
- 2008 m. R. Stukui už darbą „Lietuvos gyventojų mitybos ypatumų tyrimas ir vertinimas per pastaruosius penkiolika metų“.
- 2023 m. lapkričio 23 d. vaistininkė Birutė Karnickienė apdovanota Johano Frydricho Volfgango medaliu. https://www.simkunaites-fondas.lt/j-f-volfgango-medalis-fondo-valdybos-pirmininkei-birutei-karnickienei/
2023 m. vasario 16 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi Lietuvos respublikos Prezidentas apdovanojo prof. Algirdą Utkų.
2022 m. Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėka apdovanota vaistininkė Birutė Karnickienė.
2022 m. prof. Žana Bumbulienė yra gavusi padėką iš Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės kaip Lietuvos akušerių ginekologų draugijos valdybos narė ir Mergaičių ir paauglių ginekologijos sekcijos vadovė.
2022 m. spalio 15 d. prof. Žana Bumbulienė apdovanota.„Biegański 2022 Pleno Titulo“ garbės statulėle.
2022 m. balandžio 28 d. Auksinės širdies apdovanojimo šventė Rotušėje – Auksinės širdies simboliu apdovanotas gydytojas genetikas, Vilniaus medicinos draugijos pirmininkas, VU Medicinos fakulteto dekanas prof. dr. Algirdas Utkus, Mero padėka apdovanota gydytoja neurologė prof. dr. Rūta Mameniškienė Prof. Algirdui Utkui įteikta „Auksinė mediko širdis“ – Medicinos fakultetas (vu.lt)
2020 m. Sveikatos apsaugo ministro padėka Aurelijaus Verygos apdovanota vaistininkė Birutė Karnickienė.
2019 m. balandžio 5 d. Auksinės širdies apdovanojimo šventė Rotušėje – Auksinės širdies simboliu apdovanota gydytoja endokrinologė Vilniaus medicinos draugijos atsakingoji sekretorė doc. dr. Lina Zabulienė, Mero padėka apdovanota gydytoja alergologė – klinikinė imunologė dr. Radvilė Malickaitė Vilniaus miesto savivaldybė – Sostinėje išdalinti „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimai (vilnius.lt)
- 2018 m. prof. Irena Balčiūnienė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.
- 2018 m. gegužės 2 d. Lietuvos nusipelniusio mediko apdovanojimo šventėje Rotušėje nusipelniusio gydytojo vardas suteiktas Doc. Daliai Triponienei.
- 2018 m. balandžio 6 d. Auksinės širdies apdovanojimo šventėje Rotušėje Auksinės širdies simboliu apdovanota prof. Loreta Cimbalistienė, mero padėkos statulėlėmis apdovanoti prof. Virgilijus Beiša ir dr. Rūta Kaladytė -Lokominienė.
- 2017 m. balandžio 7 d. Auksinės širdies apdovanojimo šventėje Auksinės širdies simboliu apdovanotas Vilniaus krašto akių ligų gydytojų asociacijos pirmininkas gydytojas Andrius Ruzgys. Garbės raštais apdovanoti prof. Dalius Jatužis, prof. Birutė Petrauskienė, doc. Ramunė Vankevičienė.
- 2016 m. prof. Irenai Balčiūnienei suteiktas nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas ir garbės ženklas.
- 2016 m. gruodžio 14 d. Už Vilniaus garsinimą mokslo darbais apdovanotas Vilniaus medicinos draugijos pirmininkas profesorius Algirdas Utkus.
- 2013 m. Nacionalinių vertybių nominacijų (Žmogus – istorinė asmenybė) garbės raštu apdovanotas Vilniaus Medicinos medicinos draugijos pirmininkas gydytojas, mokslininkas, kovos už blaivybę pradininkas, savo krašto patriotas Jokūbas Šimkevičius.
- 2012 m. prof. Irenai Balčiūnienei suteiktas Liublino medicinos universiteto nusipelniusio profesoriaus vardas.
- 2012 m. vasario 16 d. Vilniaus medicinos draugijos pirmininkė doc. Dalia Triponienė prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanota Gedimino ordinu už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.
- 2012 m. Nacionalinių vertybių nominacijų (Žmogus – istorinė asmenybė) garbės raštu apdovanotas Vilniaus Medicinos draugijos Garbės prezidentas, gydytojas, šviesuolis, filantropas Julijonas Ticijus.
- 2011 m. Nacionalinių vertybių nominacijų (reiškinys, garsinantis Lietuvą) garbės raštu apdovanota Vilniaus medicinos draugija.
- 2010 m. prof. Irenai Balčiūnienei įteiktas savaitraščio „Lietuvos sveikata“ diplomas „Už viso gyvenimo nuopelnus“.
- 2008 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Studentų mokslinė draugija pareiškė raštišką padėką „Už pagalbą organizuojant jubiliejinę 60-ąją Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Studentų mokslinės draugijos (SMD) mokslinę konferenciją“.
- 2007 m. gegužės 29 d. Vilniaus universiteto bibliotekoje Vilniaus medicinos draugijos archyve saugoma Vilniaus medicinos draugijos narių registracijos knyga – Aukso knyga – Liber Aureus Caesareae Societatis Medicae Vilnensis, Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įvykusioje iškilmingoje UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinio registro liudijimų įteikimo šventinėje ceremonijoje pripažinta regioninės reikšmės dokumentinio paveldo objektu ir įtraukta į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ Lietuvos nacionalinį registrą (Registracijos Nr. 17).
- 2005 m. gruodžio 16 d. Vilniaus medicinos draugija „Už ištikimybę Vilniaus medicinos tradicijoms” Vilniaus m. mero apdovanota Šv. Kristoforo statulėle.
2022 m. pirmąkart įteiktas Izabelei Juškienei. Darbo bendraautoriai: dr. Nina Prokopčiuk, doc. dr. Olena Kostiuk, prof. habil. dr. Arūnas Valiulis „Vilniaus mokyklų patalpų oro taršos kompleksinio įvertinimo ir stebėsenos sistemos sukūrimas ir įdiegimas į praktiką.”
- 08/04/2024
Ketvirtinis bendro pobūdžio mokslinis recenzuojamas žurnalas medikams ,,Medicinos teorija ir praktika” buvo leidžiamas nuo 1995 m., Vilniaus medicinos draugija žurnalo leidėju buvo nuo 1999 m., doc. Dalia Triponienė buvo mokslinio redaktoriaus pavaduotoja.
Žurnalas buvo indeksuotas ir įtrauktas į „Index Copernicus”.
Nuo 2005 m. ,,Medicinos teorija ir praktika” žurnale išspausdinti straipsniai apie Vilniaus medicinos draugijos istoriją ir veiklą, jos narių nuopelnus, veiklą ir gyvenimą:
- Triponienė. Profesoriaus Prano Šimulio (1926–2014) veikla Vilniaus medicinos draugijoje. Medicinos teorija ir praktika 2015;21(1):104.
- Urbelis. Docentas dr. Antanas Bitė – žymus profesinės sveikatos specialistas. Medicinos teorija ir praktika 2014;20(1):85–6.
- Valančiūtė. Lietuvių medicinos terminologija: nuo ištakų iki mokslo studijų. Medicinos teorija ir praktika 2014;20(1):89–94.
- Drąsutienė. Vilniaus universiteto akušerijos ir ginekologijos klinikai 210 metų. Medicinos teorija ir praktika 2014;20(1):87–89.
- Narbutas. Tai, kad aš tapsiu gydytoju, man buvo išpranašauta. Medicinos teorija ir praktika 2013;19(3.2):170–4.
- Vaišvilienė. Lietuviškai medicinos mokslo periodikai – 100 metų. Medicinos teorija ir praktika 2013;19 (2):208–13.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos kronika. Medicinos teorija ir praktika 2013;19(1):104.
- Valančiūtė. Knyga „Panevėžio medicinos istorija iki 1990 m.“ Medicinos teorija ir praktika 2011;17(1):148.
- Triponienė. Recenzija. gyd. l. Knizikevičienės knygai ,,Panevėžio medicinos istorija iki 1990 m.’’ Medicinos teorija ir praktika 2011;17(1):149.
- Triponienė. Daktarui Jokūbui Šimkevičiui atminti. Medicinos teorija ir praktika 2011;17(1):150.
- Klimka. Jokūbas Šimkevičius (1775–1818) – gydytojas, visuomenininkas, filantropas. Medicinos teorija ir praktika 2011;17(4):557–63.
- Marciuškienė, V. Tamošiūnas. Imunologijos pradžia Lietuvoje. Medicinos teorija ir praktika 2010;16(3):325–30.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos kronika. Medicinos teorija ir praktika 2010; 16(2); 212.
- Andriušis. Municipalinė Vilniaus medicina Rusijos imperijos kontekste. Medicinos teorija ir praktika 2009;15(1):76–80
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos kronika. Medicinos teorija ir praktika 2009;15(1);81.
- Triponienė. Vilniaus universiteto chirurgijos klinikai – 200 metų. Medicinos teorija ir praktika 2009;15(2):178–9.
- Lapinskas, B. Rožinskas. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto 1947 m. Gydytojų laidos gyvenimo kronika. Medicinos teorija ir praktika 2009; 15(3):330–5.
- Pronckus. Profesorius Pranas Norkūnas – gyvenimą paskyriau Lietuvai. Medicinos teorija ir praktika 2008;14(1; Priedas):187–9.
- Ž. Bumbulienė. Vilniaus medicinos draugijos veikla 2004–2007 m. Medicinos teorija ir praktika 2008;14(1; Priedas):190.
- Špokevičius. Gydytojas Stanislovas Moravskis: medicina jo rašytiniame palikime ir laikmetyje. Medicinos teorija ir praktika 2008;14 (1):115–9.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos garbės narį profesorių, higienistą Vladą Kviklį prisimenant. Medicinos teorija ir praktika 2008;14(1):120.
- Triponis. Prof. P. Čibiras buvusio studento akimis. Medicinos teorija ir praktika 2008;14 (2):205–6.
- Triponienė. 60-oji VU Medicinos fakulteto Studentų mokslinės draugijos konferencija. Medicinos teorija ir praktika 2008;14 (2):207.
- Triponienė. Prisimenant gydytoją Gražiną Galkutę. Medicinos teorija ir praktika 2007; 13(1): 105.
- Galkutė. Pirmieji pediatrijos žingsniai Lietuvoje. Medicinos teorija ir praktika 2007;13(1): 106–8.
- Triponienė. Angiologinės diagnostikos raida Lietuvoje. Medicinos teorija ir praktika 2007;13(2):210–1.
- Ramanauskas. Farmakologijos raida XIX amžiuje. Medicinos teorija ir praktika 2007;13(4): 507–13.
- Šulgienė, D. Triponienė. ,,Pasaulio atminties” nacionaliniame registre –Vilniaus medicinos draugijos Aukso knyga. Medicinos teorija ir praktika 2007;13(4):517–8.
- Triponienė, V. Triponis. Pro memoria. Julija Raščiūtė-Gardžiulienė. Medicinos teorija ir praktika 2007;13(4):521–2.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos kronika. Medicinos teorija ir praktika 2006;1(45):7–9.
- Andriušis. Asociatyvi Islandijos ir Lietuvos medicinos istorijos sąsaja: islandinė kerpena ir lietuviškosios medicinos literatūros ištakos. Medicinos teorija ir praktika 2006;1(45):79–85.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijai – 200 metų. Medicinos teorija ir praktika 2005;1(41):74.
- Andriušis. Vilniaus medicinos draugijos sanitarijos sekcija ir municipalinės medicinos organizavimo Vilniuje problemos XIX ir XX amžių sandūroje. Medicinos teorija ir praktika 2005;1(41):75–7.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos kronika. Medicinos teorija ir praktika 2005;1(41):78–9.
- Jautakienė. Medicinos daktarę docentę Mariją Horodničienę prisimenant. Medicinos teorija ir praktika 2005;1(41):80–2.
- Siaurusaitis ir Vilniaus medicinos draugija. Danutė Angelė Bernotienė Pro Memoriam. Medicinos teorija ir praktika 2005; 1(41): 84.
- Česnys. Didis medikas, mokslininkas ir humanistas profesorius Salezijus Pavilonis. Medicinos teorija ir praktika 2005;2(42);142–4.
- Ambrozaitis, E. Broslavskis, J. Ūsaitis. Vilniaus medicinos draugija ir Vilniaus infekcinė ligoninė. Medicinos teorija ir praktika 2005;3(43);195–8.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos kronika. Medicinos teorija ir praktika 2005;3(43);199.
- Andriušis. Medicinos paveldas Vilniaus universiteto kolekcijose. Medicinos teorija ir praktika 2005;4(44):252–5.
- Triponienė, T. Janušauskas. „Lietuvos kraujagyslių chirurgijos draugijai – 25“ Vilnius : Vilniaus universiteto leidykla; 2015.
- D. Triponienė. Prie Vilniaus medicinos draugijos versmės. Istorijos fragmentai. Įžymūs veikėjai. Tradicijų tąsa. Kronika. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla; 2012. https://lmbtau.wordpress.com/2012/07/05/dalia-triponiene-prie-vilniaus-medicinos-draugijos-versmes/
- Triponienė (sudarytoja). „Gyvenimą paskyriau Lietuvai“. Pranas Norkūnas 100. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla; 2008.
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugija 200 Societas medica Vilnensis. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla; 2005.
Atsiminimai. Pranas Norkūnas (užrašė J. Riškus). Vilnius: UAB „Gamta“; 2002.
- Triponienė, J. Jautakienė, P. Šimulis, D. Bernotienė (redaktoriai). Vilniaus medicinos draugija (1805–1998 m.), strapsnių rinkinys. Vilnius: Gamta; 1999.
- Pavilonis, D. Triponienė, J. Jautakienė (redaktoriai). Vilniaus medicinos draugija (1805–1985 m.), strapsnių rinkinys. Vilnius: Mokslas; 1988.
- Virketienė (sudarytoja), P. Katauskis (fotografas). Širdis yra graži: knyga apie profesorių Algimantą Marcinkevičių. Vilnius: Tyto alba; 2011.
- Ambrozaitis. Šimtmečio keliu. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla; 2011
- Balčiūnienės (redaktorių kolegijos pirmininkė). „Profesorius Stasys Čepulis [atsiminimai apie stomatologą chirurgą S. Čepulį (1910–1989)]. Vilnius: Knygiai; 2010.
- Liutkevičienė (sudarytoja). Gydytojas Liubomiras Laucevičius: gyventi, mylėti, būti mylimam. Vilnius: Tyto alba; 2010.
- Kviklys. Gydytojas Vladas Kviklys. Gyvenimo apybraiža 100-mečio jubiliejui. Vilnius: Įvaizdžio pasaulis; 2008.
- Gydytojo, chirurgo onkologo, habilituoto medicinos daktaro, profesoriaus Petro Norkūno prisiminimai [sudarytojas Rimvydas Ginkus]. – Vilnius : Lietuvių kalbos institutas, 2016.
Josephas Frankas: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2017/02/Neuro_2015_Nr4_296-307.pdf
Nervų ligų gydymas XIX a. Vilniuje: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2019/02/Neuro_2018_Nr4_298-306.pdf
Janas Sniadeckis ir žmogaus intelekto filosofija: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2017/04/Neuro_2016_Nr4_229-237.pdf
Andriejaus Sniadeckio organologija: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2017/11/Neuro_2017_Nr3_181-189.pdf
Mesmerizmas XIX a. Vilniuje: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2018/01/Neuro_2017_Nr4_247-256.pdf
Dr. Jono Basanavičiaus nervų ligos istorija: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2019/01/Neuro_2018_Nr3_151-163.pdf
Solidizmo doktrina ir jos priėmimas Vilniuje XIX a.: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2020/03/Neuro_2019_Nr4_202-206.pdf
Hildegardos fon Bingen melancholija: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2021/12/Neuro_2021_Nr3_121-129.pdf
Neurosifilis tarpukario Lietuvoje: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2021/03/Neuro_2020_Nr4_309-319.pdf
Neurochirurgijos raida XIX a. Vilniuje: https://www.zurnalai.vu.lt/lietuvos-chirurgija/article/view/12193/10776
Kaltūnas LDK, ATR: https://zurnalas.llmd.lt/lt/straipsnis/visas/661/2017
- Eglės Sakalauskaitės-Juodeikienės monografija „Pamišimas ir epilepsija paūmėja šviečiant mėnesienai. Nervų ligos Vilniuje XIX a. pirmoje pusėje“ (leidykla LAPAS):
https://www.leidyklalapas.lt/blogs/naujienos
https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/knyga-isleidusi-e-sakalauskaite-juodeikiene-siuolaikinis-neurologas-is-xix-a-gydytojo-apziuros-kambario-pabegtu-286-1956296 - Pokalbis apie dr. Jono Basanavičiaus nervų ligą ir jos gydymo metodus LRT radijo laidoje „Sindromas“ (2022-02-10): https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000200748/sindromas-letinis-nuovargio-sindromas-kaip-jonas-basanavicius-gyde-savo-darboholizmo-pasekmes
- Interviu apie gydytojų poros gyvenimo kasdienybę, studijas VU MF, apie tai, kodėl liko Lietuvoje ir kas priverčia jaunus medikus išvažiuoti ( Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė, dr. Žygimantas Juodeikis): https://www.bernardinai.lt/gydytoju-pora-laikas-demesys-ir-meile-visu-pirma-savo-vaikams-ir-vienas-kitam/
https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/seima/10-metu-santuokoje-gyvenanti-gydytoju-pora-kalbame-ta-pacia-emocine-kalba-1026-1642220
- Kušeliauskaitė, Irma; Žalnora, Aistis. The museum of the history of medicine of Vilnius University // Papers on anthropology. Tartu : University of Tartu. 2021, vol. 30, no. 1, p. 53-61.
- Žalnora, Aistis. Higienos disciplinos dėstymas Vilniaus Stepono Batoro ir Kauno Vytauto Didžiojo universitetuose 1919-1939 = Teaching of hygiene discipline in Vilnius Stephen Bathory and Kaunas Vytautas Magnus Universities in 1919-1939 // Sveikatos mokslai. Vilnius : Sveikatos mokslai. 2021, t. 31, Nr. 2, p. 195-198.
- Žalnora, Aistis. Stepono Batoro universiteto Medicinos fakulteto veikla sprendžiant Vilniaus krašto visuomenės sveikatos problemas : mokomoji knyga studentams. Vilnius : Vilniaus universitetas, 2021. 68 p.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Eling P, Finger S. Stephanus Bisius (1724-1790) on mania and melancholy, and the disorder called plica polonica. J Hist Neurosci. 2021;30(1):77-93.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Eling P. Hildegard of Bingen (c. 1098-1179) on sleep and dreams in her Causae et curae and Physica: a historical perspective. Sleep Med. 2021 Dec;88:7-12.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E. Melancholijos samprata ir gydymas Hildegardos Bingenietės (c. 1098 – 1179) raštuose. Neurologijos seminarai 2021; 25(89): 121–129.
- Ludwik Czarkowski. Vilnius 1867-1875: atsiminimai. Iš lenkų kalbos vertė Stanislovas Žvirgždas. Vilnius: Aštuntoji diena, 2020, 144 p. Vilniaus medicinos draugijos nario Ludwik Czarkowski (1855–1928) knyga „Vilnius, 1867–1875“ – tai visuomenės veikėjo, kraštotyrininko, mediko, vieno Vilniaus mokslo bičiulių draugijos steigėjų atsiminimai apie gyvenimą 1867–1875-aisiais posukiliminiame Vilniuje, carinės valdžios valingai verčiamame Rusijos imperijos užkampiu.
- D. Triponienė. Tekstas apie VMD Garbės prezidentą Julijoną Ticijų į Lenkijoje leidžiamą enciklopediją ,,Polski Stòwnik biograficzny“
- D. Triponienė. ,,Joniškyje universitetinė ligoninė apie prof. Adolfą Abichtą – VMD narį“. Straipsnis kultūros žurnale ,,Santara“.
- D. Triponienė. Straipsnis apie VU profesorių Adolfą Abichtą, įteiktas į VU bibliotekos leidinį .
- D. Triponienė, B. Karnickienė. 2 straipsniai ,,Vilniaus vaistininkai – farmacijos mokslo pradininkai“ ir ,,Farmacininkų draugijai 200 metų“. Mokslo Lietuva.
- D. Triponienė, ,,Įžymieji Lietuvos Jeruzalės chirurgai.
- D. Triponienė. ,,Ligoninė garsinusi Vilnių ir Lietuvą“. ,,Respublika“ 2020-09-19-25.
- Kondrotas, V. Gudiene. The founding and activities of the Pharmacy Division of the Vilnius Medical Society. Pharmazie. 2020; 75: 353-359
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E. COVID-19, karantinas ir miego sutrikimai: literatūros apžvalga. Neurologijos seminarai 2020; 24(84): 119-124.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Masaitienė R. Narkolepsijos gydymas: nuo egzorcizmo seansų ir kraujo nuleidimų iki modernios terapijos histamino receptorių atvirkštiniais agonistais. Neurologijos seminarai 2020; 24(85): 189-201.
- Jukna Š, Sakalauskaitė-Juodeikienė E. Neurosifilis tarpukario Lietuvoje: etiologija, klinika, diagnostika ir gydymas. Neurologijos seminarai 2020; 24(86): 309-319.
- Lina Zabulienė, Eglė Rudinskienė “Pažinti hipoglikemiją”, VU leidykla, 2020, p. 19
- Lina Zabulienė ir kt. Tai, ką galime keisti: Patarimai sergantiems lėtinėmis ligomis COVID-19 akivaizdoje, VU MF tinklapyje.
- “Dar vienas ginklas kovoje su infekcijomis: ką gali kokybiškas miegas?” – dalyvavimas LRT laidoje “Klauskite daktaro”09.30 19:30 (dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė): https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000123718/dar-vienas-ginklas-kovoje-su-infekcijomis-ka-gali-kokybiskas-miegas
- Mokslo populiarinimo publikacijos spaudoje – skiepų kelias XIX a. Lietuvoje (dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė):http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2019-04-02-skiepu-kelias-i-xix-a-pradzios-vilniu/175149
- Mokslo populiarinimo publikacijos spaudoje – VU klinikų istorija (dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė): https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/istorija/vu-klinikos-nuo-16-lovu-iki-egzomo-tyrimu-ir-dirbtinio-intelekto-epochos-582-952230
- Dalia Triponienė. Pradžių pradžia ir proveržiai. Sveikatos mokslai. 2018; 28 (5):120-131.
- Dalia Triponienė. Daktaras Vytautas Kleiza – Vilniaus universiteto docentas. Faktai ir prisiminimai.
- Dalia Triponienė. Profesorius Salezijus Benignas Pavilonis – dekanas, ilgametis Vilniaus medicinos draugijos pirmininkas (Knyga).
- Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė „Likau atsparus tai baisiai ligai“. Skiepų kelias į XIX a. pradžios Vilnių“Bernardinai.lt 2019 04 02.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E. Solidizmo doktrina ir neurologija Vilniuje XIX-ojo amžiaus pirmojoje pusėje. Neurologijos seminarai 2019; 23(82): 202-206.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Eling P, Finger S. Ludwig Heinrich Bojanus (1776–1827) on Gall’s craniognomic system, zoology, and comparative anatomy. J Hist Neurosci 2020; 29(1):29-47.
- Aistis Žalnora „Nuleisti kraują ar sukelti vėmimą nebeužteko: sunkesnėms ligoms gydyti kadaise naudota ir siera, ir gyvsidabris“ LRT laida Istorijos detektyvai 2019.10.13 15:43.
- Aistis Žalnora „Tarpukario Lietuvos realijos: alkoholį gėrė net vaikai“ Žinių radijas Skonio iššūkis 2019 04 15.
- Vaišvilienė „Vilniaus fenomenas – Lietuvių sanitarinės pagalbos draugija, ligoninė ir poliklinika, veikusios 1918-1941 m.“ I ir II dalys Mokslo Lietuva 2019 03/04 [prieiga per internetą http://mokslolietuva.lt/2019/04/vilniaus-fenomenas-lietuviu-sanitarines-pagalbos-draugija-ligonine-ir-poliklinika-veikusios-1918-1941-m/ ir http://mokslolietuva.lt/2019/03/vilniaus-fenomenas-lietuviu-sanitarines-pagalbos-draugija-ligonine-ir-poliklinika-1918-1941/]
- Paskaita sveikatos bei švietimo specialistams apie meno terapiją, gydant nervų sistemos ligas, skaityta 2019 m. Lietuvos medicinos bibliotekoje (dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė): http://www.lmb.lt/seminaras-medicinos-darbuotojams-bei-svietimo-specialistams-dabarties-isisamonimas-ir-meno-terapija/
- Atsiliepimas apie neuromokslininko ir menininko Audriaus V. Plioplio parodos Lietuvos medicinos bibliotekoje atidarymą 2019 m. gruodžio mėn. (dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė): http://mokslolietuva.lt/2020/01/neurologo-ir-menininko-audriaus-v-plioplio-kurybos-paroda/
- Ką reikia žinoti apie miegą ir jo įtaką sveikatai? (prof. R.Mameniškienė, dr. E.Sakalauskaitė-Juodeikienė): https://www.youtube.com/watch?v=8RdHqQ-O45E
- Triponienė, A. Utkus, L. Zabulienė „Julijonas Ticijus – gydytojas, šviesuolis, auksinės širdies filantropas“. Gydytojų žinios 2018; 5(680):12–13.
- Kvyklys, G. Šurkienė, D. Triponienė, L. Zabulienė „Vladas Kviklys – higienos mosklo patriarchas Lietuvoje“. Gydytojų žinios 2018; 7(682):12, 14.
- Triponienė “Kelias… minint A. Sniadeckio 250 m. gimimo ir 180 mirties metines” Kultūros žurnalas „Santara“ 2018; Pavasaris (147-148).
- Triponienė „A. Sniadeckis – žymus gydytojas Vilniuje” (Įteikta knygai).
- Triponienė. Iškilusis Vilniaus Medicinos draugijos pirmininkas, Profesorius Salezijus Pavilonis ir jo vadovaujamos Vilniaus Medicinos draugijos veikla 1976 – 1998 metais. (Įteikta knygai).
- Triponienė. Apie profesorių Salezijų Pavilonį – mūsų dekaną ir ilgametį Vilniaus Medicinos draugijos pirmininką. (Įteikta knygai).
- Triponienė. Vytautas Kleiza – Vilniaus universiteto Bendrosios chirurgijos docentas. Faktai ir prisiminimai. ,,V. Kleiza – 100“. (Įteikta knygai).
- Balčiūnienė, D. Triponienė. Vilniaus medicinos draugija – Lietuvos medicinos farmacijos ir odontologijos draugijų pamatas. Odontologų žinios. 2017; 4 (48):7.
- Jokūbo Šimkevičiaus paminėjimo atgarsiai laikraštyje “Utenis„ Kultūros centro tinklapyje, Daugailių tinklapyje
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Jatužis D, Kaubrys S. Plica Polonica: From National Plague to Death of the Disease in the Nineteenth – Century Vilnius. Indian J Dermatol Venereol Leprol 2018;84: 510-4.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Kvaščevičius R, Jatužis D. Neurochirurgijos ištakos XIX a. pradžios Vilniaus klinikose. Lietuvos chirurgija 2018; 17(3–4): 207–223.
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Motiejūnas G, Jatužis D. Nervų ligų diagnostika ir gydymas XIX a. pr. Vilniaus imperatoriškojo universiteto klinikose. Neurologijos seminarai 2018; 22(78): 298-306.
- Ulytė A, Sakalauskaitė-Juodeikienė E. Daktaro Jono Basanavičiaus (1851 – 1927) nervų ligos istorija. Neurologijos seminarai 2018; 23(77):151-163.
Paskaita apie apopleksijos diagnostiką ir gydymą multidisciplininiame seminare „Colloquia historica“ 2017 m. (dr. Eglė Sakalauskaitė-Juodeikienė): http://www.if.vu.lt/naujienos/renginiai/1033-colloquia-historica-neigalieji-visuomene-ir-medicina-lietuvoje
Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Jatužis D. Descriptions of Apoplexy by Joseph Frank in the Beginning of the Nineteenth Century in Vilnius. European Neurology 2017;78: 8-14.
Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Eling P, Finger S. The Reception of Gall’s Organology in Early Nineteenth-Century Vilnius. Journal of the History of the Neurosciences 2017; 26(4):385-405.
Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Žalnora A. Plica polonica fenomenas XVIII–XIX a. Vilniuje. Laboratorinė medicina 2017;2(74):136-142.
Pakulaitė G, Bublevič A, Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Jatužis D. Andrius Sniadeckis (1768 – 1838) ir organologijos mokslo sklaida XIX a. pradžios Vilniuje. Neurologijos seminarai 2017;21(73):181-189.
Samsonė VG, Bezliapovič Ž, Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Jatužis D. Vitalinio magnetizmo praktika ir kritika XIX a. pr. Vilniuje. Neurologijos seminarai 2017; 21(74): 247-256.
Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Kizlaitienė R, Budrys V. Trumpa išsėtinės sklerozės istorija nuo vėlyvųjų viduramžių iki XX a. pradžios. Neurologijos seminarai 2012; 16(54): 341-50.
Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Jatužis D. Nervų sistemos ligos ir psichikos sutrikimai Jozefo Franko „Atsiminimuose”. Neurologijos seminarai 2015; 19(66):296-307.
Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Kaubrys G, Jatužis D. Jano Sniadeckio „Žmogaus intelekto filosofija”: pirmieji pažinimo principų tyrimai XIX a. pr. Vilniuje. Neurologijos seminarai 2016;20(70):229-237.
Triponienė. Prisiminimai apie Borisą Efrosą. ,,Lietuvos Jeruzalės medikai“. Vilnius. 2017 psl. 400-406. ISBN: 978-995-573-668-4 (straipsnis knygai).
- D. Triponienė. Dr. Cemachas Šabadas – aktyvus Vilniaus medicinos draugijos narys. ,,Lietuvos Jeruzalės medikai“. Vilnius. 2017 psl. 122-125. ISBN: 978-995-573-668-4 (straipsnis knygai).
- Balčiūnienė, D. Triponienė. Vilniaus medicinos draugija – Lietuvos medicinos farmacijos ir odontologijos draugijų pamatas. Odontologų žinios. 2017; 4 (48):7.
- D. Triponienė. Prisimenant gydytoją Vladą Šimkūną jo 100-mečio proga. Gydytojų žinios. 2017; 20 (671):6. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2018/01/GZ_2017_Nr_20-be-reklamos.pdf
- D. Triponienė. Vilniaus medicinos istorija. Iš Vilniaus ligoninių istorijos ,,Raudonasis kryžius“. Gydytojų žinios 2017; 15-16 (666-667): 24-25. Prieiga per internetą https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2018/01/GZ_2016-Nr_15-16-be-reklamos.pdf
- Triponienė ir kurso draugai. Prisimenant profesorių Algimantą Raugalę (1940 05 02 – 2016 06 06) – buvusį ilgametį Medicinos fakulteto vaikų ligų klinikos vadovą, Vilniaus universiteto prorektorių medicinai – Jo mirties metinių proga. Gydytojų žinios. 2017; 8(659):13. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2017/06/GZ_2017_Nr-8-be-reklamos.pdf
- Valius. Padėkota už kilnų ir svarbų darbą (straipsnis apie Auksinės širdies apdovanojimo ceremoniją). Gydytojų žinios. 2017; 7(658):6. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2017/04/GZ_2017_Nr-7-be-reklamos.pdf
- Triponienė. Mokytojui, profesoriui, chirurgui Antanui Sučilai 100 metų. Gydytojų žinios. 2017; 5(656):6. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2017/04/GZ_2017_Nr-5-be-reklamos.pdf
- Valius. Priminta vaistų atradimo istorija. Gydytojų žinios. 2017; 5(656):10-11. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2017/04/GZ_2017_Nr-5-be-reklamos.pdf
- Triponienė. Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninė. Respublika 2017;7(143):12. Prieiga per internetą: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/mokslas/sveikata/vilniaus_svjokubo_ligonine/
- Priminė apie Vilniuje gyvenusių gydytojų nuopelnus (apie knygos „Rimtos, juokingos ir graudžios senojo Vilniaus istorijos). Gydytojų žinios. 2017; 3(654):8. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2017/02/GZ_2017_Nr_3-be-reklamos.pdf
- Gydytojų akys, jų žvilgsnis – visų prisimenamas (apie knygos „Lietuvos Jeruzalės medikai“ pristatymą). Gydytojų žinios. 2017; 1(652):12. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2017/02/GZ_2017_Nr_1-be-reklamos.pdf
- Utkus (leidinio iniciatorius). Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetui 235 m.: Utkus, D. Triponienė, L. Zabulienė. Vilniaus medicinos draugija ir Vilniaus universitetas neatsiejami jau trečią šimtmetį. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2017.
- In memoriam Kazimieras Ambrozaitis (1911-2017). Universitas Vilnensis 2017;1 (1737):5. Prieiga per internetą: https://issuu.com/vu_lt/docs/uv_2017-02
- Zabulienė. Iškilmingai pagerbtos Auksinės Vilniaus medikų širdys. Vilniaus universiteto naujienų tinklapis, paskelbta 2017 04 11. Prieiga per internetą: http://naujienos.vu.lt/iskilmingai-pagerbtos-auksines-vilniaus-mediku-sirdys/
- Zabulienė. Vilniaus medicinos draugijos Pirmininku perrinktas profesorius Algirdas Utkus. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto tinklapis, paskelbta 2017 06 23. Prieiga per internetą: http://www.mf.vu.lt/lt/content/bendrai/vilniaus-medicinos-draugijos-pirmininku-perrinktas-profesorius-algirdas-utkus
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Jatužis D. Descriptions of Apoplexy by Joseph Frank in the Beginning of the Nineteenth Century in Vilnius. Eur Neurol 2017;78(1-2):8-14. Prieiga per internetą: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28511178
- Sakalauskaitė-Juodeikienė E, Eling P, Finger S. The reception of Gall’s organology in early-nineteenth-century. Vilnius. J Hist Neurosci. 2017:1-21. Prieiga per internetą: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=The+reception+of+Gall’s+organology+in+early-nineteenth-century
- Pakulaitė, A. Bublevič, E. Sakalauskaitė-Juodeikienė, D. Jatužis. Andrius Sniadeckis (1768-1838) ir organologijos mokslo sklaida XIX a. pradžios Vilniuje. Neurologijos seminarai 2017; 21(73): 181–189. Prieiga per internetą: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2017/11/Neuro_2017_Nr3_181-189.pdf
- Petrovė. Profesorius Jozefas Frankas: memuarai už 25 auksinus. vlmedicina 2016-05-18. Prieiga per internetą: http://www.vlmedicina.lt/lt/profesorius-jozefas-frankas-memuarai-uz-25-auksinus
- Vaišvilienė. Johano Pėterio ir Jozefo Frankų biografiniai memuarai lietuviškai. Gydytojų žinios. 2016; 10(637):14–15. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2016/09/GZ_2016_Nr_10-be-reklamos.pdf
- Valančiūtė. Vilniaus medicinos mokslo draugijai – 210 metų. Mokslo Lietuva. 2016; 6:8–9. Prieiga per internetą: http://mokslolietuva.lt/2016/04/vilniaus-medicinos-mokslo-draugijai-210-metu/
- Vilniaus medicinos draugijos valdyba. Vilniaus universiteto dėstytojai – Vilniaus medicinos draugijos garbės nariai. Universitas vilnensis 2016:1(1733):8. Prieiga per internetą: https://issuu.com/vu_lt/docs/uv_2016-03/
- Triponienė. Vilniaus medicinos draugijos steigėjai – imunologijos pradininkai (straipsnis knygai „Imunologijos raida Lietuvoje: trys amžiai: nuo empirinių užuominų apie atsparumą iki imuniteto studijų“).
- Jautakienė. In memoriam mylimai mokytojai med. dr. doc. Marijai Horodničienei. Voruta, paskelbta 2016 07 19. Prieiga per internetą: http://www.voruta.lt/in-memoriam-mylimai-mokytojai-med-dr-doc-marijai-horodnicienei/
- Katilienė. Vilniaus imperatoriškosios medicinos draugijos albumas kaip ikonografijos paveldo šaltinis. Prieiga per internetą: Vilniaus universiteto bibliotekos metraštis: Kultūros paveldo tyrimai 2015:257–272. https://biblioteka.vu.lt/publikacijos/VU-bibliotekos-metrastis-2015.pdf
- Aliverti. Joseph Frank (1771-1842) e la valutazione professionale del medico. Acta Med Hist Adriat 2015; 13(2);393–404. Prieiga per internetą: hrcak.srce.hr/file/223813
- Triponienė. Profesorius Johanas Pėteris Frankas ir Vilniaus medicina. 270-osioms gimimo metinėms atminti. Gydytojų žinios. 2015; 4(607):12–13. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2016/09/2015-Nr.-04-607.pdf
- Triponienė. Knygos ,,Lietuvos kraujagyslių chirurgijos draugijai – 25“ pristatymas. Gydytojų žinios. 2015; 17(620):6. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2016/09/2015-Nr.-17.pdf
- Triponienė. Adolfas Abichtas – Vilniaus medicinos draugijos narys, Joniškėlio universitetinės ligoninės gydytojas. Gydytojų žinios 2015; 22 (625):14. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2016/09/2015-Nr.-22.pdf
- Valius. Gražiausią savo gyvenimo laikmetį tam skyrėme… (210-ąsias įkūrimo metines pažymėjo Vilniaus medicinos draugija). Gydytojų žinios 2015; 24 (627):12–13. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2016/09/2015-Nr.-24.pdf
- Sakalauskaitė – Juodeikienė, D. Jatužis. Nervų sistemos ligos ir psichikos sutrikimai Jozefo Franko ,,Atsiminimuose“. Neurologijos seminarai 2015; 19(66): 296–307. Prieiga per internetą: http://www.neuroseminarai.lt/wp-content/uploads/2017/02/Neuro_2015_Nr4_296-307.pdf
- Jazgevičienė, D. Triponienė. Vilniaus universiteto profesorius Adomas Ferdinandas Adamovičius – pirmosios veterinarijos disertacijos Rytų Europoje autorius. Mokslo Lietuva. 2015-04-23. Prieiga per internetą: http://mokslolietuva.lt/2015/04/vilniaus-universiteto-profesorius-adomas-ferdinandas-adamovicius-pirmosios-veterinarijos-disertacijos-rytu-europoje-autorius Straipsnis prieinamas tik prenumeratoriams.
- Kondratas. The Role of Medical Societies in disseminating knowledge and organizig medical practice: the Vilnius Medical Society as a case study. Abstracts of the XXVII International Baltic Conference on History of Science. Riga and Jelgava, Latvia, 1-2 October, 2015:34.
- Sakalauskaitė – Juodeikienė, D. Triponienė, D. Jatužis. Studies of nervous system disorders in University of Vilnius and Vilnius Medical Society in the beginning of hte XIXth century. The XXVII International Baltic Conference on History of Science. Riga and Jelgava, Latvia, 1-2 October, 2015:46.
- Triponienė. Prisiminimai apie iškilųjį chirurgą Borisą Efrosą (straipsnis knygai „Lietuvos Jeruzalės medikai“)
- Triponienė. Daktaras Cemachas Šabadas – gydytojas – mokslininkas, aktyvus Vilniaus medicinos draugijos narys (straipsnis knygai ,,Lietuvos Jeruzalės medikai“).
- Triponienė. Ko mokiausi iš profesoriaus Petro Norkūno (straipsnis knygai apie prof. Petrą Norkūną).
- R. Stankevičienė. Profesorius habilituotas daktaras Gintautas Česnys: Bibliografijos rodyklė. Lietuvos medicinos biblioteka, 2015. Prieiga per internetą: libis.lmb.lt/openElectrDoc.do?biId=216090&nr=6009
- Bulotaitė. Ant anatomijos piešinių – paties J. P. Franko įrašai. VU naujienos 2014 01 07. Prieiga per internetą: http://naujienos.vu.lt/pokalbiai/ant-anatomijos-piesiniu-paties-j-p-franko-irasai/
- Bulotaitė. Jozefas Frankas – Europos medicinos istorijos dalis. Spectrum 2014; 1(20):39–41. Prieiga per internetą: https://issuu.com/vu_lt/docs/spectrum20
- Basys. In memoriam Pranas Šimulis (1926-2014). Acta medica Lituanica 2014;21(4):P.i. Prieiga per internetą: http://lmaleidykla.lt/ojs/index.php/actamedicalituanica/article/view/3051/1878
- Valančiūtė. Lietuvos Jeruzalės medikai. Mokslo Lietuva 2014 12 Prieiga per internetą: http://mokslolietuva.lt/2014/12/lietuvos-jeruzales-medikai/
- Vaišvilienė. Daktaro Boriso Efroso 100-metis. Mokslo Lietuva 2014 12 Prieiga per internetą: http://mokslolietuva.lt/2014/12/daktaro-boriso-efroso-100-metis/
- Triponienė. Įamžintas Gydytojo atminimas (apie atminimo lentos prof. P. Čibirui atidengimą) Gydytojų žinios 2014; 13–14(592–593): 5–6. Prieiga per internetą: https://www.lgs.lt/wp-content/uploads/2016/09/13-14-592-593.pdf
- Triponienė. Apie iškilųjį plungietį chirurgą Borisą Efrosą. Žemaičių saulutė 2014; 19(726). [2014-11-21]. Prieiga per internetą: https://drive.google.com/file/d/0Bz3eqs4-PeBoU0EtcDdLd2UxeU0/view
- D. Triponienė. I. Katilienė, N. Šulgienė. Vilniaus medicinos draugijos ,,Aukso knyga” [Nacionalinės vertybės rinkimams]. Respublika 2014; 285:4 [ 2014 09 19]. Prieiga per internetą http://www.respublika.lt/uploads/files/99993181_pdf_12_125042.pdf
Vilniaus medicinos draugija nuo seno puoselėja savo švietėjišką veiklą, rengdama įvairius renginius visuomenei, spausdindama straipsnius, leisdama leidinius ar juos rekomenduodama.
Pristatome naują Draugijos rekomenduojamą leidinį pacientams: Lina Zabulienė, Eglė Rudinskienė „Hipotireozė: įžvalgos ir patarimai“, 2017.
Projektas drasina moteris, kurioms gali būti, yra ar buvo nustatytas nėščiųjų (gestacinis) diabetas, klausti ir bendradarbiauti su sveikatos priežiūros specialistais
Lietuvos gyventojų natrio ir jodo būklės vertinimas ir visuomenės sveikatos politikos gairių sudarymas
Nuo 2018-2020 m. vykdytas Vilniaus universitetinė ligoninės „Santariškių klinikos“, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Vilniaus medicinos draugijos jungtinis projektas „Lietuvos gyventojų natrio ir jodo būklės vertinimas ir visuomenės sveikatos politikos gairių sudarymas“, finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, bendradarbiaujant su Pasaulio sveikatos organizacija. Dalyvavo – gydytojai nefrologai, gydytojai endokrinologai, gydytojai genetikai, laboratorinės medicinos specialistai. Tyrimui pritarė Vilniaus bioetikos komitetas. Tyrimo ataskaita buvo pateikta Visuomenės sveikatos stiprinimo fondui.
VU Medicinos fakulteto studentų mokslinė draugija
Vilniaus medicinos draugija dalyvauja remiant ir apdovanojant Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Studentų mokslinės draugijos (SMD) dalyvius. 2007 m. Studentų mokslinės konferencijos baigiamajame posėdyje buvo apdovanoti nugalėtojai. Trijų pripažintų geriausiais darbų autoriams įteikti pažymėjimai, suteikiantys galimybę publikuoti darbus žurnale ,,Medicinos teorija ir praktika”.
Paryžiaus gydytojų draugija
Nuo 2005 m. tęsiasi draugystė su Paryžiaus gydytojų draugija. 2005 m. 200 m. Draugijos sukakties konferencijoje pranešimą „Paryžiaus medikų mokyklos dalyvavimas Vilniaus medicinos draugijos veikloje“ skaitė atašė konsultantas, Pjero ir Mari Kiuri universiteto prevencinės medicinos tarnybos direktorius, Prancūzijos medicinos draugijos narys dr. Christian Régnier (Otel Dje ligoninė, Paryžius). Vilniaus medicinos draugijos veikla ir vėliau buvo pristatoma dr. Christian Régnier straipsniuose ir pranešimuose.
2014 m. Parengtas sąrašas ,,Prancūzai – Vilniaus medicinos draugijos nariai” ir įteiktas Paryžiaus gydytojų draugijai.
Varšuvos medicinos draugija
Vilniaus medicinos draugija 200 m. sukakties proga buvo apdovanota Varšuvos medicinos draugijos Augusto Ferdinando Volfo medaliu.