Sveikiname dr. Rūtą Žaliūnienę gavusią ,,Auksinės mediko širdies” apdovanojimą

  • 16/05/2023

Lietuvos gydytojų bendruomenėje yra išskirtinių asmenybių, mylimų pacientų, vertinamų ir gerbiamų kolegų ir gydytojų rezidentų. Ir visi jie, kurie nuoširdžiai ir profesionaliai teikia pagalbą, ypač vaikams, yra verti “Auksinės mediko širdies” apdovanojimo.

Atsižvelgiant į jų veiklą, nuolatinį ir išskirtinį rūpestį pacientais Vilniaus medicinos draugijos valdyba kasmet siūlo kandidatą  „ Auksinės mediko širdies” apdovanojimui gauti. Šįmet pasiūlyta gydytoja, vaikų odontologė dr. Rūta Žaliūnienė, dirbanti VšĮ VUL Žalgirio klinikoje.

Prasmingiausia savo darbo dalimi dr. Rūta Žaliūnienė mato darbą su neįgaliaisiais vaikais. Vienuolika metų ji dirbo su negirdinčiais vaikais, buvo pramokusi ir gestų kalbos.

Nuo 2012 m. dr.  Rūta Žaliūnienė darbo su vaikais ir neįgaliaisiais subtilybių moko Vilniaus universiteto vaikų odontologijos specialybės rezidentus. Daro tai itin atvira širdimi ir protu, nes tik nuo būsimųjų jaunųjų kolegų žinių ir kompetencijos priklauso vaikų ir neįgaliųjų burnos sveikata.

Daugėjant autizmo spektro sutrikimus turinčių vaikų, dr. Rūta Žaliūnienė su jaunaisiais rezidentais kviečia šiuos vaikus apsilankymams, taiko pažintinę ir pasikartojančią terapiją, bendrauja su pacientų tėvais ir globėjais, moko pagrindinių burnos priežiūros principų.

Dr. Rūta Žaliūnienė rūpinasi ne tik negalią turinčių vaikų burnos sveikata, bet ir stengiasi kiekvieną vilnietį užauginti sveikais dantimis: taiko burnos ligų profilaktikos priemones, pastoviai bendrauja su tėvais, globėjais ir mažaisiais pacientais. Skaito pranešimus, Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose, rengia straipsnius ir pranešimus spaudai apie sveikatos raštingumą hemofiliją, autizmą ir kitas negalias turinčių pacientų priežiūrą ir gydymą (pvz., Lietuvos autizmo asociacijos žurnalas “Lietaus vaikai” 2019. Nr.4 „Vaiko vizitas pas odontologą: kaip ir kas pasiruošti“) .

Gal dar ne viskas padaryta, kad Vilniaus mieste gyvenančių vaikų dantys būtų sveiki, tačiau dr. Rūta Žaliūnienė yra nepaliaujamai įsitraukusi į pokyčių sūkurį ir kasdienių pacientų iššūkių sprendimą, nes gydytojai nuoširdžiai rūpi “ką, kaip ir dar geriau būtų galima padaryti”.

Palinkėkime jai sėkmės.

Plačiau skaitykite čia:

https://lsveikata.lt/is-gyvenimo/ruta-zaliuniene-dantu-kanalus-taisome-net-trimeciams-15720

Bendraukime

info@vmd.lt