Pagerbtas Vilniaus medicinos draugijos Garbės narės dr. Reginos Žukienės šviesus atminimas

  • 13/06/2023

2023 m. birželio 7 d. Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje vyko atminimo popietė, skirta iškilios vaistininkės, Lietuvos farmacijos metraštininkės, Vilniaus medicinos draugijos Garbės narės dr. Reginos Žukienės (1928-2022) 95-osioms gimimo metinėms atminti.

 Renginio metu pranešimus skaitė Vilniaus medicinos draugijos nariai, vaistininkai, istorikai, filologai. Juose atsispindėjo milžiniškas dr. Reginos Žukienės indėlis tiek praktiškai kuriant lietuviškąją farmaciją, tiek žavinčiu tikslumu fiksuojant įvykius bei  faktus, o taip pat jos nepamirštama asmenybė, visur reikalaujanti tvarkos ir besižavinti šachmatais.

Pranešimus praturtino filmuota medžiaga, kurioje pati dr. Regina Žukienė pasakoja apie savo studijų metus bei gimtąjį miestelį Žemaitijoje – Luokę. Vaistininkas Anatolijus Kostiukevičius, pristatė archyvinę medžiagą, kurią sudaro dr. Reginos Žukienės gausus rašytinis palikimas: dokumentai, konspektai, užrašai, nuotraukos, jos parašytos ir išverstos knygos, pradedant farmacijos tema ir baigiant grožine literatūra.

Garsią vaistininkę pagerbė ir jos kraštiečiai. Tarp renginio dalyvių buvo svečiai iš Luokės bendruomenės. Jie ne tik daug  naujo sužinojo apie savo kraštietę dr. Reginą Žukienę, bet ir patys aktyviai dalyvavo –linksmino visus žemaitiška tarme bei džiugino gausiomis žemaitiškomis vaišėmis.

Renginį vainikavo solistės iš Ukrainos Marynos Pylypenko ir Vaido Lengvino muzikinis intarpas ir inscenizuota šachmatų partija, taip pagerbiant dr. Reginą Žukienę ne tik kaip garsią farmacininkę, bet ir daugkartinę šios sporto šakos laureatę.

Popietę užbaigė dalyvių linkėjimai ir viltys toliau tęsti prasmingus darbus saugant farmacijos istoriją. Jaukumą suteikė besitęsiantys pokalbiai skambant lietuviškai muzikai ir gėrintis paslaptinga muziejaus aplinka.

Renginį organizavo Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejus, Lietuvos medicinos biblioteka, Vilniaus medicinos draugija, Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondas.

Bendraukime

info@vmd.lt