Prof. Vytautas Triponis

Profesorius Vytautas Triponis – gydytojas kraujagyslių chirurgas, Vilniaus universiteto absolventas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius, pirmojo specializuoto kraujagyslių chirurgijos skyriaus Lietuvoje vedėjas, Vilniaus universiteto kraujagyslių chirurgijos klinikos ir centro ilgametis vadovas, skubios kraujagyslių chirurginės pagalbos Lietuvoje organizatorius.

Naujų rekonstrukcinių aortos ir periferinių arterijų operacijų kūrėjas ir propaguotojas, atlikęs dvi pirmąsias nukirstos visos rankos replantacijas, įdiegęs Lietuvoje kraujagyslių malformacijų diagnostikos ir chirurginio gydymo metodus.

Tarptautinių konferencijų Vilniuje ,,Kraujagyslių malformacijų diagnostika ir gydymas“ iniciatorius ir organizatorius. Patentuoto elektroangiografijos metodo autorius. Lietuvos kraujagyslių chirurgijos draugijos iniciatorius ir pirmasis pirmininkas, kelių Lietuvos ir tarptautinių mokslo draugijų narys, daugelio mokslinių publikacijų autorius ir bendraautorius.

Apdovanotas Lietuvos mokslo premija, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino IV laipsnio ordinu, Šv. Kristoforo statulėle už nuopelnus Vilniaus miestui. 

Bendraukime

info@vmd.lt