Prof. Algimantas Marcinkevičius
(1921–2014)

Profesorius Algimantas Marcinkevičius – Lietuvos nusipelnęs gydytojas kardiochirurgas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys, moderniosios širdies chirurgijos ir organų transplantacijos pradininkas Lietuvoje, sukūręs pirmąjį Lietuvoje širdies ir kraujagyslių chirurgijos centrą Vilniuje, tarptautinės reikšmės širdies chirurgijos mokyklą. 

Jo iniciatyva buvo įsteigtas ir specializuotas pirmasis Lietuvoje kraujagyslių chirurgijos skyrius. Jam vadovaujant buvo atliktos pirmosios inkstų ir širdies transplantacijos.

Jo vadovaujamoje Universiteto širdies ir kraujagyslių chirurgijos klinikoje išaugo daug talentingų chirurgų, išgarsinusių Lietuvą už jos ribų.

Jis buvo Lietuvos chirurgų draugijos pirmininkas, Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentas, tarptautinių širdies ir kraujagyslių chirurgų draugijų narys, Baltijos šalių krūtinės ir širdies bei kraujagyslių chirurgų draugijos garbės narys, paskelbęs daugiau kaip 400 mokslinių straipsnių, vadovėlių bendraautorius ir sudarytojas, Universiteto ir medicinos fakulteto tarybų narys, jis įvertintas keturiomis valstybinėmis premijomis, LDK Gedimino 2 laipsnio ordinu ir nacionaline pažangos premija.

Širdis yra graži: knyga apie profesorių Algimantą
Marcinkevičių/[sudarytoja Marija Virketienė; fotografijos Petro
Katauskio]. – Vilnius: Tyto alba, 2011. – 447, [1] p.: iliustr. ISBN
978-9986-16-825-6

 

Bendraukime

info@vmd.lt